A játékok szerepe a gyermek fejlődésében
Ezek a készségek később segítik a gyermeket a fizikai fejlődésben. A játékok segítik a gyermek érzelmi érettségének fejlődését is. Azzal, hogy lehetőséget biztosítanak az érzelmeik kifejezésére, segítik a gyermekek szociális, érzelmi és kognitív készségeinek fejlődését.
A játékok elősegíthetik a kreativitást és a képzelőerőt is. Ezek a készségek segítenek a gyermeknek felfedezni az őt körülvevő világot. A kreativitás segít nekik a dobozon kívüli gondolkodásban, és fejleszti a szem-kéz koordinációjukat. Még az egyszerű játékok is inspirálhatják gyermekét arra, hogy történeteket alkosson és képzeletbeli forgatókönyveket játsszon el a fejében. A játékidő gyermeke első osztályterme, és felbecsülhetetlen erőforrás a fejlődéséhez.
A játékok döntő fontosságúak a gyermek fejlődése szempontjából. A játékok segítenek a gyerekeknek különböző szerepeket játszani és megismerni a testük különböző részeit. Segítenek nekik az érzelmek felfedezésében és fejlesztésében is. Számos tanulmány kimutatta, hogy a játékokkal való játék jótékony hatással van a gyermekekre. Amellett, hogy a játékok szórakoztatnak, segítenek a gyerekeknek az alapvető készségek elsajátításában és az önállóbbá válásban is.
A játékok lehetőséget nyújtanak a gyerekeknek arra, hogy kapcsolatot teremtsenek másokkal. Segítenek nekik pozitív kapcsolatokat kialakítani más emberekkel, és elősegítik az egészséges kötődést. A gyermek kedvenc játéka egyben egy módja annak is, hogy kifejezze érzéseit. A gyerekek a játékukat a figyelemhez és a szeretethez kötik, így fontos érzelmi összekötőkké válnak. A játékok még biztonságos teret is nyújthatnak a gondok megbeszélésére és az érzéseik megosztására.